Cannelloni Mai

Cannelloni, bardzo pracochłonne, przygotowane przez Maję specjalnie dla Italomanii na wagarach!

Deser Wojtka

Wojtek zaskoczył nas przygotowanym deserem na bazie jogurtu i frużeliny wiśniowej.

Perłowy tort Mai

Krem do tortu nazywa się Dacquoise (Dakłas). Zdecydowałam się na niego, bo po pierwsze, siostra zapewniła mnie, że ZAWSZE się udaje, a decydujące było to, że można zamówić w cukierni Antolaka gotowe blaty bezowe.

Sałatka Joasi z gruszkami

Sałatka Joasi składająca się tylko z czterech składników okazała się przebojem i co chwilę autorka była pytana o przepis więc podaję go wszem i wobec.

Sałatka pychotka

Sałatka z ukraińskiego przepisu przygotowana przez Maję zasłużyła na wejście do zbioru italomańskich przepisów.

Zupa minestrone

Przepis babci Lili przywieziony z Włoch pochodzący z książki “Smak kwiatów pomarańczy. Rozmowy o kuchni i kulturze” Tessy Capponi-Borawskiej i Agnieszki Drotkiewicz.

Zupa kurkowa Małgosi

Specjalność Małgosi – bardzo zdrowa zupa ze świeżych kurek z dodatkiem zieleniny, serwowana nam już kilkakrotnie.

Leczo

Warzywno-kiełbasiane danie Eli przywiezione na wiśniowo-pierogowy zlot Italomaniaków.

Ciasto cytrynowe Panny Helenki

Ciasto wg przepisu panny Helenki, legendarnej służącej w domu lwowskiego, a potem toruńskiego sędziego. Niezapomniany smak dzieciństwa Mai, a dla nas ciasto też już obrosłe legendą.

Rolada marchewkowa

Rolada Beatki niezwykle atrakcyjna wizualnie i pyszna w smaku, a sądząc po przepisie również pracochłonna. Chylimy czoła!

Zielona sałatka

Bardzo zdrowa sałatka z rukolą przygotowana przez Joasię. Zdjęcie wskazywałoby na dodatek żółtego sera, ale w składnikach nie był podany więc pozostaje własna inwencja…

Spaghetti z bakłażanem

Czerwona wersja spaghetti przygotowana przez Maję, nawiązująca do naszego ostatniego wieczoru w Bari i wspólnego gotowania dwóch kolorowych spaghetti.

Spaghetti z cukinią

Wersja spaghetti Mai z zielonym pesto na wzór jednego z dwóch kolorowych dań przyrządzonych podczas naszej pożegnalnej kolacji w Bari.