Corte Polacca – Sebastiano Giorgi

5 października we Włoskim Instytucie Kultury miała miejsce bardzo miła uroczystość: promocja książki CORTE POLACCA, której autorem jest zaprzyjaźniony z nami redaktor naczelny GAZZETTA ITALIA, Sebastiano Giorgi.

Mój Rzym – Magdaleny Wolińskiej-Riedi

26 września w Sali Senatorskiej Zamku Królewskiego miała miejsce prezentacja najnowszej książki Magdaleny Wolińskiej-Riedi pt. „Mój Rzym”. Spotkanie, z ramienia Wydawnictwa „Znak” prowadził Marek Zając.

Lente – magazyn śródziemnomorski

„Lente” to najbardziej śródziemnomorskie miejsce w sieci! Tak pisze o magazynie redaktorka naczelna Julia Wollner, a nas oczywiście najbardziej interesują włoskie wątki i tych w „Lente” nie brakuje!

Gazzetta Italia

Ten jedyny na naszym rynku dwujęzyczny magazyn polsko-włoski z bardzo szerokim zakresem tematyki od kultury przez historię, politykę, modę, podróże po kuchnię i język, jest nie tylko świetnym źródłem informacji o polsko-włoskich powiązaniach, ale też okazją do praktycznej nauki języka…

Nowa Boska Komedia Dantego w przekładzie Jarosława Mikołajewskiego

To było wyjątkowe nasze spotkanie w ramach Italomanii, ponieważ w całości poświęcone najnowszemu i najbliższemu oryginałowi przekładowi „Boskiej Komedii” Dantego, jakiego dokonał Jarosław Mikołajewski. Natomiast Maja dokonała bardzo trudnej prezentacji tego dzieła kilkudziesięciu lat pracy tłumacza.

Smak kwiatów pomarańczy. Rozmowy o kuchni i kulturze

Tessa Capponi-Borawska absolwentka historii, włoska arystokratka z Florencji, warszawianka z wyboru oraz Dorota Drotkiewicza pisarka i dziennikarka, razem zaprzyjaźnione i zakochane we włoskiej kuchni i kulturze zapraszają czytelników na niezwykły wykład ze sztuki, literatury i historii.

Czerwony śnieg na Etnie

Jarosław Mikołajewski italianista i Paweł Smoleński reporter napisali książkę o Sycylii, ale zupełnie odmienną od dostępnych na rynku. To fascynująca opowieść łącząca elementy reportażu z esejem, miejscami ujmująco poetyckim, odsłaniająca różne oblicza Sycylii.

Ponte Vecchio. Stary Most

Ponte Vecchio

Gdybym zmuszona była jakoś określić tę powieść, powiedziałabym, że jest to powieść o podróżach. Tych – w sensie dosłownym – do moich ukochanych Włoch. I tych w czasie – do tak nieodległej przecież epoki PRL-u… I tych najtrudniejszych – w…

Dariusz Czaja „Gdzieś dalej, gdzie indziej”

Gdzieś dalej, gdzie indziej

…spotkanie z krajem i ludźmi, takimi, jacy są dzisiaj, zanurzonymi w wielosetletniej kulturze i geografii swej ojczyzny. To nie przyjemny urlop, to prawdziwa świecka pielgrzymka…

Pellegrino Artusi (comunitaitalofona.org)

“Włoska sztuka dobrego gotowania” – Pellegrino Artusi

To historia jedzenia napisana z dużym poczuciem humoru, fenomenalna podróż przez włoskie i nie tylko smaki i lekcja szacunku do produktu oraz ludzi, których się karmi. Obowiązkowa lektura dla kulinarnych pasjonatów, w której opisy przepisów brzmią tak poetycko, że zamiast…